Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 XI 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (2.11) - Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
• Środa (4.11) - św. Karola Boromeusza - patrona chrzcielnego Karola Wojtyły

1. Dzisiaj, po mszy świętej o godz. 17:00 zapraszamy na procesję w Uroczystość Wszystkich Świętych. Eucharystię i nabożeństwo poprowadzi kard. Stanisław Dziwisz.

2. Jutro, w dzień zaduszny, procesja również po mszy świętej o godz. 17:00 w dolnym kościele.

3. Duszpasterze Sanktuarium codziennie o 21.20 w Kaplicy Kapłańskiej modlą się o ustanie epidemii koronawirusa oraz udzielają błogosławieństwa z wysokości wieży Najświętszym Sakramentem o godz. 21.37. Błogosławią Kraków, Archidiecezję, Polskę i Świat z modlitwą w intencji ochrony przed koronawirusem. Zachęcamy do wspólnego trwania na modlitwie, która transmitowana jest na fanpage’u naszego Sanktuarium. Od dzisiaj, przez całą dobę na wieży wystawione będą relikwie św. Jana Pawła II, którego nieustannie prosimy o wstawiennictwo u Pana Boga.

4. Zapraszamy na Pierwsze Piątki Małżonków w najbliższy piątek, 6 listopada. Msza św. rozpocznie się o godz. 19.00 w górnym kościele, a po niej nabożeństwo, w czasie którego modlimy się w intencjach złożonych przez małżonków oraz za małżeństwa przeżywające trudności. Na zakończenie udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

5. Pragniemy przypomnieć, że od października sprawujemy w niedzielę dodatkową Mszę Św. o godz. 20.00.

6. W zakrystii przyjmujemy jeszcze wypominki jednorazowe i roczne. W wypominkach jednorazowych modlimy się przez cały miesiąc listopad za zmarłych podczas koronki do Bożego Miłosierdzia po mszy świętej o godz. 17.00. Natomiast w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok w każdą niedzielę o godz. 7:45, a także w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.00 podczas mszy sprawowanej w ich intencji. Zachęcamy do modlitwy za bliskich zmarłych. Przypominamy również, że zgodnie z decyzją Ojca Świętego, odpust zupełny ofiarowany za zmarłych można uzyskać przez cały listopad, pod następującymi warunkami: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i za zmarłych.

7. W naszym Sanktuarium powstało 5 Róże Różańcowe Rodziców modlących się za swoje dzieci. Zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca na zakończenie Mszy Świętej o godz. 11.00 pomodlimy się dziesiątkiem różańca, a tajemnica na dany miesiąc dla każdej z osób będzie przydzielona i przekazana mailem dzień przed rozpoczęciem nowego miesiąca.

8. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.

9. W obliczu wydarzeń rozgrywających się w naszym Kraju powstańmy, aby modlić się o pokój i ład społeczny w Ojczyźnie.