XXXII Niedziela Zwykła - 8 XI 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (9.11) - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
• Wtorek (10.11) - św. Leona Wielkiego
• Środa (11.11) - św. Marcina z Tours
• Czwartek (12.11) - św. Jozafata
• Piątek (13.11) - śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

1. Pragniemy poinformować, że od 7 listopada w nabożeństwach w naszym Sanktuarium może uczestniczyć jednocześnie maksymalnie 240 osób. Niezmiennie na niedzielnych Mszach Świętych dostępny i nagłośniony będzie zarówno górny jak i dolny kościół wraz ze wszystkimi kaplicami.

2. W środę przeżywać będziemy Święto Odzyskania Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny celebrowana będzie o godz. 12.00 w dolnym kościele.

3. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie, której przewodniczy ks. Jan Reczek. W związku z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie za pośrednictwem strony internetowej sanktuariumjp2.pl.

4. Duszpasterze Sanktuarium codziennie o 21.20 w Kaplicy Kapłańskiej modlą się o ustanie epidemii koronawirusa oraz udzielają błogosławieństwa z wysokości wieży Najświętszym Sakramentem o godz. 21.37, błogosławiąc Kraków, Archidiecezję, Polskę i Świat. Zachęcamy do wspólnego trwania na modlitwie, która transmitowana jest na fanpage’u naszego Sanktuarium.

5. Pragniemy przypomnieć, że od października sprawujemy w niedzielę dodatkową Mszę Świętą o godz. 20.00.

6. W zakrystii przyjmujemy jeszcze wypominki jednorazowe i roczne. W wypominkach jednorazowych modlimy się przez cały miesiąc listopad za zmarłych podczas koronki do Bożego Miłosierdzia po mszy świętej o godz. 17.00. Natomiast w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok w każdą niedzielę o godz. 7:45, a także w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.00 podczas mszy sprawowanej w ich intencji. Zachęcamy do modlitwy za bliskich zmarłych. Przypominamy również, że zgodnie z decyzją Ojca Świętego, odpust zupełny ofiarowany za zmarłych można uzyskać przez cały listopad, pod następującymi warunkami: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i za zmarłych.

7. Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze). Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).

8. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza Święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.