Uroczystość Chrystusa Króla - 22 XI 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Wtorek (24.11) - św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
• Niedziela (29.11) - I niedziela Adwentu

1. Duszpasterze Sanktuarium codziennie o 21.20 w Kaplicy Kapłańskiej modlą się o ustanie epidemii koronawirusa oraz udzielają błogosławieństwa z wysokości wieży Najświętszym Sakramentem o godz. 21.37, błogosławiąc Kraków, Archidiecezję, Polskę i Świat. Zachęcamy do wspólnego trwania na modlitwie, która transmitowana jest na fanpage’u naszego Sanktuarium.

2. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego w naszym Sanktuarium. Chętnych zapraszamy przed każdą Mszą Świętą do zakrystii.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 Msza święta, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można składać w zakrystii.

4. W sobotę, jak każdego 28 dnia miesiąca, przeżywać będziemy nabożeństwo ku czci św. Szarbela. O godzinie 17:00 msza święta, a następnie nabożeństwo ku czci Świętego Mnicha z Libanu.

5. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na “Rekolekcje Adwentowe dla spragnionych Boga” w I, II i III Niedzielę Adwentu. O godz. 20.00 Eucharystia z kazaniem a po niej konferencja. Rekolekcje poprowadzi ks. Ryszard Gacek, duszpasterz naszego Sanktuarium.

6. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie przekazuje informację o możliwości oddawania osocza od ozdrowieńców, którzy przebyli chorobę Covid-19. Szczegóły na stronie rckik.krakow.pl

7. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest Msza Święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.