I Niedziela Adwentu - 29 XI 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (30.11) - św. Andrzeja
• Czwartek (3.12) - św. Franciszka Ksawerego
• Piątek (4.12) - św. Barbary

1. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na “Rekolekcje Adwentowe dla spragnionych Boga” w I, II i III Niedzielę Adwentu. O godz. 20.00 Eucharystia z kazaniem a po niej konferencja. Rekolekcje poprowadzi ks. Ryszard Gacek, duszpasterz naszego Sanktuarium.

2. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty już u progu Adwentu. Sakrament pokuty odbywa się w naszym Sanktuarium w dolnym kościele w Kaplicy Pojednania.

3. Przez okres Adwentu będziemy odprawiać w naszym Sanktuarium Msze św. wotywne o NMP – w dni powszednie o godz. 8.00. Roraty będą również transmitowane na fanpage’u naszego Sanktuarium. W codziennym rozważaniu będziemy skupiać się nad poszczególnymi wezwaniami litanii do św. Jana Pawła II.

4. Dzisiaj na mszy świętej o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną, które dostępne są w zakrystii.

5. Zapraszamy na Pierwsze Piątki Małżonków w najbliższy piątek, 4 grudnia. Msza św. rozpocznie się o godz. 19.00 w górnym kościele, a po niej nabożeństwo, w czasie którego modlimy się w intencjach złożonych przez małżonków oraz za małżeństwa przeżywające trudności. Na zakończenie udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

6. W sobotę zapraszamy na modlitwę różańcową odmawianą po Mszy św. o godz. 17.00. Do udziału w tej modlitwie zachęcamy szczególnie osoby należące w naszym Sanktuarium do Róż Różańcowych Rodziców modlących się za swoje dzieci.

7. Zapraszamy młodzież szkolną i studencką do grup wolontariackich. Zapisy w najbliższą sobotę 5 grudnia o 10.00. Szczegóły na stronie internetowej i u ks. Dariusza.

8. W przyszłą niedzielę po mszy o 11.00 spotkanie dzieci ze św. Mikołajem.

9. W zakrystii dostępne są Wigilijne świece Caritas. Dochód z nich przeznaczony jest na wsparcie najuboższych rodzin w przeżywaniu świąt.

10. Działająca w Krakowie Fundacja Towarzyszenia Rodzinie tworzy grupę wsparcia psychologicznego „Ku uzdrowieniu” dla osób zranionych wykorzystaniem seksualnym we wspólnocie Kościoła. Inicjatywa ta skierowana jest do osób dorosłych, które doświadczyły wykorzystania seksualnego w okresie małoletności, w stanie niepełnosprawności lub bezradności, a dzisiaj zmagają się z cierpieniem.
Mając świadomość delikatności tej kwestii, prosimy wszystkich, którzy pozostają w jakimkolwiek kontakcie z osobami zranionymi wykorzystaniem seksualnym we wspólnocie Kościoła, o przekazanie im tej informacji, aby nie pozostawały same ze swoim zranieniem, ale mogły odnajdywać wsparcie na drodze ku uzdrowieniu.
Dane kontaktowe i informacje na temat grupy wsparcia można znaleźć w gablocie informacyjnej naszego sanktuarium w dolnym kościele, jak również na stronie internetowej: www.kuuzdrowieniu.pl

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.