II Niedziela Adwentu - 6 XII 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (7.12) - św. Ambrożego
• Wtorek (8.12) - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na “Rekolekcje Adwentowe dla spragnionych Boga”. Dzisiaj i za tydzień o godz. 20.00 Eucharystia z kazaniem a po niej konferencja. Rekolekcje poprowadzi ks. Ryszard Gacek, duszpasterz naszego Sanktuarium.

2. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty przez czas Adwentu. Całodzienna spowiedź odbywa się w naszym Sanktuarium w dolnym kościele w Kaplicy Pojednania.

3. Przez okres Adwentu odprawiamy w naszym Sanktuarium Msze św. wotywne o NMP, czyli Roraty – w dni powszednie o godz. 8.00. Roraty są transmitowane na fanpage’u naszego Sanktuarium na Facebooku. W codziennym rozważaniu skupiamy się nad poszczególnymi wezwaniami litanii do św. Jana Pawła II.

4. We wtorek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Województwo Małopolskie będzie przeżywać swoje święto w naszym Sanktuarium. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego odbędzie się o godz. 17.00. Po niej nastąpi wręczenie honorowych medali za zasługi i gala finałowa nagrody Veritatis Splendor.

5. W zakrystii są dostępne pobłogosławione opłatki na wieczerzę wigilijną z modlitwą na ten szczególny wieczór oraz obrazkiem św. Jana Pawła II.

6. W zakrystii dostępne są również Wigilijne świece Caritas. Dochód z nich przeznaczony jest na wsparcie najuboższych rodzin w przeżywaniu Świąt.

7. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.