III Niedziela Adwentu - 13 XII 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (14.12) - św. Jana od Krzyża

1. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na “Rekolekcje Adwentowe dla spragnionych Boga”. Dzisiaj o godz. 20.00 Eucharystia z kazaniem a po niej konferencja. Rekolekcje poprowadzi ks. Ryszard Gacek, duszpasterz naszego Sanktuarium. Zachęcamy również do udziału w rekolekcjach dla małżonków w piątek, sobotę i niedzielę, które poprowadzą o. Grzegorz Zakrzewski i ks. Paweł Gałuszka. Szczegóły Facebooku.

2. Zapraszamy na mszę świętą, a po niej na nabożeństwo Getsemani z św. Janem Pawła II w najbliższą środę (16.12) o godz. 17.00.

3. Akatyst ku czci Bogurodzicy odbędzie się sobotę na godzinę 18.30.

4. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty przez czas Adwentu. Całodzienna spowiedź odbywa się w naszym Sanktuarium w dolnym kościele w Kaplicy Pojednania.

5. Przez okres Adwentu odprawiamy w naszym Sanktuarium Msze św. wotywne o NMP, czyli Roraty – w dni powszednie o godz. 8.00. Roraty są transmitowane na fanpage’u naszego Sanktuarium na Facebooku. W codziennym rozważaniu skupiamy się nad poszczególnymi wezwaniami litanii do św. Jana Pawła II.

6. Przy prezbiterium znajdują się kosze z siankiem na stół wigilijny przygotowanym przez młodzież z Ruchu Światło-Życie. Można je po mszy zabrać do domu. Jeżeli ktoś zachce wesprzeć młodzież w organizacji rekolekcji wakacyjnych to można złożyć ofiarę, za którą już teraz serdecznie dziękujemy.

7. W zakrystii są dostępne pobłogosławione opłatki na wieczerzę wigilijną z modlitwą na ten szczególny wieczór oraz życzeniami św. Jana Pawła II.

8. W zakrystii dostępne są również Wigilijne świece Caritas. Dochód z nich przeznaczony jest na wsparcie najuboższych rodzin w przeżywaniu Świąt.

9. Nasi Wolontariusze będą przygotowywać świąteczne niespodzianki dla dzieci z 8 domów dziecka w sobotę 19 grudnia w godzinach 11-15. Zapraszamy młodzież szkół średnich i studencką do włączenia się w akcje. Szczegóły u ks. Dariusza i na stronie internetowej.

10. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.