IV Niedziela Adwentu - 20 XII 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Czwartek (24.12) - Wigilia Narodzenia Pańskiego
• Piątek (25.12) - Uroczystość Narodzenia Pańskiego
• Sobota (26.12) - Święto św. Szczepana
• Niedziela (27.12) - Święto św. Rodziny

1. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Całodzienna spowiedź odbywa się w naszym Sanktuarium w dolnym kościele w Kaplicy Pojednania. W Wigilię spowiedź odbędzi się w godzinach od 7.30 - 8.00 oraz 8.45 do 12.30.

2. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Pasterka odbędzie się tradycyjnie o północy, a w święta msze jak w każdą niedzielę.

3. Przez okres Adwentu odprawiamy w naszym Sanktuarium Msze św. wotywne o NMP, czyli Roraty – w dni powszednie o godz. 8.00. Roraty są transmitowane na fanpage’u naszego Sanktuarium na Facebooku. W codziennym rozważaniu skupiamy się nad poszczególnymi wezwaniami litanii do św. Jana Pawła II.

4. Przy prezbiterium znajdują się kosze z siankiem na stół wigilijny przygotowanym przez młodzież z Ruchu Światło-Życie. Można je po mszy zabrać do domu. Jeżeli ktoś zachce wesprzeć młodzież w organizacji rekolekcji wakacyjnych to można złożyć ofiarę, za którą już teraz serdecznie dziękujemy.

5. Przy tabernakulum płonie przyniesione przez Skautów Betlejemskie światło pokoju. Od dziś do Bożego Narodzenia można zabierać je do domów.

6. W zakrystii są dostępne pobłogosławione opłatki na wieczerzę wigilijną z modlitwą na ten szczególny wieczór oraz życzeniami św. Jana Pawła II.

7. W zakrystii dostępne są również Wigilijne świece Caritas. Dochód z nich przeznaczony jest na wsparcie najuboższych rodzin w przeżywaniu Świąt.

8. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.