Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia - 27 XII 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (28.12) - Świętych Młodzianków
• Czwartek (31.12) - św. Sylwestra
• Piątek (1.01) - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki
• Sobota (2.01) - św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu

1. Duszpasterze Sanktuarium codziennie o 21.20 w Kaplicy Kapłańskiej modlą się o ustanie epidemii koronawirusa oraz udzielają błogosławieństwa z wysokości wieży Najświętszym Sakramentem o godz. 21.37, błogosławiąc Kraków, Archidiecezję, Polskę i Świat. Zachęcamy do wspólnego trwania na modlitwie, która transmitowana jest na fanpage’u naszego Sanktuarium.

2. Zapraszamy na modlitwę przy relikwiach św. Szarbela. Jutro (28.12) o godz. 17.00 msza święta, a następnie nabożeństwo ku czci Świętego Mnicha z Libanu.

3. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na uroczyste nieszpory, mszę świętą oraz nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego z suplikacjami i Te Deum w ostatni dzień roku, czyli najbliższy czwartek o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich, którzy mimo wszelkich trudności chcą podziękować za ten rok i prosić Pana Boga o potrzebne łaski w Nowym 2021 roku.

4. W Nowy Rok msze święte jak w każdą niedzielę, z tej racji nie będzie nabożeństwa I piątków małżonków.

5. Zachęcamy do nawiedzenia szopki w Grocie Betlejemskiej, która znajduje się za prezbiterium. Wejście od lewej strony patrząc na ołtarz.

6. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.

7. Jak każda Msza święta, również dzisiejsza zakończy się błogosławieństwem. Tym razem będzie to jednak formuła uroczysta zaczerpnięta z obrzędów sakramentu małżeństwa. Natomiast po rozesłaniu zapraszamy przed ołtarz, gdzie kapłani będą udzielać błogosławieństwa dla poszczególnych małżeństw i rodzin.