II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 3 I 2021 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Środa (6.01) - Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjne Święto Trzech Króli - święto nakazane, Msze święte według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. błogosławimy kredę i kadzidło, które można nabyć w zakrystii. Kredą naznaczamy odrzwia naszych domów i mieszkań, a woń kadzidła symbolizuje nasze modlitwy wznoszące się do Boga. Składka na tacę z tego dnia, przeznaczona jest na misje.
• W tym dniu zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy o 11.00 z placu przed Sanktuarium. Będzie to nasza pierwsza odsłona ulicznych jasełek i wspólnego kolędowania wokół Sanktuarium. Zachęcamy do czynnego udziału, do ubrania dzieci w orszakowe kolory - czerwony, zielony i niebieski, lub do przebrania w stroje aniołów, rycerzy czy dworzan. O godzinie 10:30 przy pomniku Ojca Świętego zaczniemy rozdawać korony, śpiewniki oraz chusty. Razem z naszymi bohaterami i śpiewem na ustach przejdziemy za gwiazdą wokół Sanktuarium by oddać pokłon Jezusowi w Szopce Betlejemskiej. Orszak zakończy Rodzinna Msza święta. Zgromadzeniu liturgicznemu przewodniczył będzie ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz.

1. W piątki zapraszamy na Spacer Miłosierdzia, podczas którego można porozmawiać z kapłanem lub skorzystać ze spowiedzi świętej. Od godz. 18.00 kapłan będzie dostępny w kaplicy NSPJ.

2. W każdą sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Szczególnie zachęcamy do udziału w nim osoby należące w naszym Sanktuarium do Róż Różańcowych Rodziców modlących się za swoje dzieci. Powstało już 5 róż, szósta róża powstaje mając już kilka osób. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej róży zapraszamy do zakrystii po tej Mszy św., aby się zapisać.

3. Duszpasterze Sanktuarium codziennie o 21.20 w Kaplicy Kapłańskiej modlą się o ustanie epidemii koronawirusa oraz udzielają błogosławieństwa z wysokości wieży Najświętszym Sakramentem o godz. 21.37, błogosławiąc Kraków, Archidiecezję, Polskę i Świat. Zachęcamy do wspólnego trwania na modlitwie, która transmitowana jest na fanpage’u naszego Sanktuarium.

4. Zachęcamy do nawiedzenia szopki w Grocie Betlejemskiej, która znajduje się za prezbiterium. Wejście od lewej strony patrząc na ołtarz.

5. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.