II Niedziela Zwykła - 17 I 2021 r.

Kalendarz liturgiczny:

• Wtorek (19.01) - św. Józefa Sebastiana Pelczara

• Czwartek (21.01) - św. Agnieszki

1. Ruch Światło-Życie organizuje w naszym Sanktuarium modlitewne czuwania nazywane Oazą na Białych Morzach w każdą środę o godz. 19.30. W najbliższą środę zapraszamy wszystkich chętnych na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą Pisma Świętego, które będzie pomocą w modlitwie.

1. W dniach 18-24 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: "Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie owoc obfity" (por. J 15, 5-9). W Krakowie, nabożeństwo centralne odbędzie się w naszym sanktuarium pod przewodnictwem ks. bp Damiana Muskusa w przyszłą niedzielę,  24 stycznia o godz. 15.30. W nabożeństwie będzie można również uczestniczyć on-line (link do transmisji).

1. Zapraszamy na Spacer Miłosierdzia, podczas którego można porozmawiać z kapłanem lub skorzystać ze spowiedzi świętej. W piątki od godz. 18.00 kapłan będzie dostępny w kaplicy NSPJ.

1. W naszym Sanktuarium powstało już 6 Róż Różańcowych Rodziców modlących się za swoje dzieci. Siódma róża powstaje mając już kilka osób. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej róży zapraszamy do zakrystii po Mszy św., aby się zapisać.

2. Duszpasterze Sanktuarium codziennie o 21.20 w Kaplicy Kapłańskiej modlą się o ustanie epidemii koronawirusa oraz udzielają błogosławieństwa z wysokości wieży Najświętszym Sakramentem o godz. 21.37, błogosławiąc Kraków, Archidiecezję, Polskę i Świat. Zachęcamy do wspólnego trwania na modlitwie, która transmitowana jest na fanpage’u naszego Sanktuarium.

3. Zachęcamy do nawiedzenia szopki w Grocie Betlejemskiej, która znajduje się za prezbiterium. Wejście od lewej strony patrząc na ołtarz.

4. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.

5. Wojewoda Małopolski przekazał następującą informację:

W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989. Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy.