III Niedziela Zwykła - 24 I 2021 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (25.01) - święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
• Wtorek (26.01) - śś. Tymoteusza i Tytusa
• Czwartek (28.01) - św. Tomasza z Akwinu - w tym dniu obchodzimy 4. rocznicę ingresu Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do Katedry Wawelskiej, pamiętajmy w modlitwie o pasterzu naszej Archidiecezji

1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: "Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie owoc obfity" (por. J 15, 5-9). W Krakowie, nabożeństwo centralne odbędzie się w naszym sanktuarium pod przewodnictwem ks. bp Damiana Muskusa dzisiaj o godz. 15.30. W nabożeństwie będzie można również uczestniczyć on-line (link do transmisji).

2. Zapraszamy na modlitwę przy relikwiach św. Szarbela. W czwartek (28.01) o godz. 17.00 msza święta, a następnie nabożeństwo ku czci Świętego Mnicha z Libanu.

3. Zapraszamy na Spacer Miłosierdzia, podczas którego można porozmawiać z kapłanem lub skorzystać ze spowiedzi świętej. W piątki od godz. 18.00 kapłan będzie dostępny w kaplicy NSPJ.

4. Duszpasterze Sanktuarium codziennie o 21.20 w Kaplicy Kapłańskiej modlą się o ustanie epidemii koronawirusa oraz udzielają błogosławieństwa z wysokości wieży Najświętszym Sakramentem o godz. 21.37, błogosławiąc Kraków, Archidiecezję, Polskę i Świat. Zachęcamy do wspólnego trwania na modlitwie, która transmitowana jest na Facebooku i YouTubie naszego Sanktuarium.

5. 11 listopada 2020 roku Papież Franciszek mianował ks. Roberta Chrząszcza biskupem pomocniczym naszej Archidiecezji. Ks. Robert przyjmie sakrę biskupią w sobotę 6 lutego. Otoczmy biskupa nominata modlitwą przyzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II.

6. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.