IV Niedziela Zwykła - 31 I 2021 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Wtorek (2.02) - Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także świętem Matki Bożej Gromnicznej - tego dnia na każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo świec (gromnic), które już dzisiaj można nabyć w zakrystii. W Kościele to święto jest przeżywane jako Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do modlitwy zwłaszcza w tym dniu w intencji sióstr sercanek mieszkających i posługujących w naszym Sanktuarium z wdzięcznością za ich posługę.
• Piątek (5.02) - św. Agaty
• Sobota (6.02) - św. Pawła Miki i Towarzyszy

1. Rok 2021 papież Franciszek ustanowił rokiem św. Józefa i dodatkowo ogłosił go również specjalnym Rokiem poświęconym Rodzinie Amoris Laetitia. Dlatego chcemy, aby nabożeństwo Pierwszych Piątków Małżonków, które sprawowane jest w naszym Sanktuarium nieprzerwanie od pięciu lat, także w tym roku było pomocą dla małżonków – aby przezwyciężali trudności i doświadczali w swoich związkach radości miłości. Zapraszamy na Eucharystię oraz adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji małżeństw i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w najbliższy piątek, 5 lutego o godz. 19.00, w górnym kościele.

2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w sobotę po Mszy św. o godz. 17.00. Szczególnie zachęcamy do udziału w nim osoby należące w naszym Sanktuarium do Róż Różańcowych Rodziców modlących się za swoje dzieci. Powstało już 7 róż. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do kolejnej róży zapraszamy do zakrystii, aby się zapisać. Zmianka Różańcowa na miesiąc luty została przesłana mailowo.

3. Duszpasterze Sanktuarium codziennie o 21.20 w Kaplicy Kapłańskiej modlą się o ustanie epidemii koronawirusa oraz udzielają błogosławieństwa z wysokości wieży Najświętszym Sakramentem o godz. 21.37, błogosławiąc Kraków, Archidiecezję, Polskę i Świat. Zachęcamy do wspólnego trwania na modlitwie, która transmitowana jest na Facebooku i YouTubie naszego Sanktuarium.

4. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.

5. W naszym Sanktuarium odbędą się święcenia biskupie ks. Roberta Chrząszcza w najbliższą sobotę. W związku z tym wydarzeniem Msze Święte o godz. 10.00 oraz 12.00 odprawione zostaną w Kaplicy Kapłańskiej w dolnym kościele.