VI Niedziela Zwykła - 14 II 2021 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Środa (17.02) – Popielec – rozpoczęcie Wielkiego Postu, jest to dzień w którym obowiązuje post ścisły. Na każdej Eucharystii odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte w górnym kościele o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 17:00 i dodatkowo o 20:00.

1. Zapraszamy na Nabożeństwo Getsemani ze Św. Janem Pawłem II we wtorek 16 lutego. Modlitwę rozpoczynamy od Mszy Świętej o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa będziemy się modlić przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II w intencjach składanych przez wszystkich pielgrzymów w naszym Sanktuarium.

2. Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich – ustanowiony w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka – w Polsce decyzją Konferencji Episkopatu Polski obchodzony jest w pierwszy piątek Wielkiego Postu i w tym roku przypada 19 lutego. Wszystkich, którzy w tym dniu, poprzez swoją obecność i modlitwę, chcą dać wyraz solidarności z osobami zranionymi, serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium. Msza święta w intencji osób skrzywdzonych, będzie sprawowana o godz. 17.00, a nabożeństwo Drogi Krzyżowej, również w tej intencji, o godz. 18.30. Transmisja Mszy św. realizowana będzie przez TVP3 Kraków.

3. Zapraszamy na Spacer Miłosierdzia, podczas którego można porozmawiać z kapłanem lub skorzystać ze spowiedzi świętej. W piątki od godz. 18.00 kapłan będzie dostępny w kaplicy NSPJ.

4. Serdecznie zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.45.

5. Duszpasterze Sanktuarium codziennie o 21.20 w Kaplicy Kapłańskiej modlą się o ustanie epidemii koronawirusa oraz udzielają błogosławieństwa z wysokości wieży Najświętszym Sakramentem o godz. 21.37, błogosławiąc Kraków, Archidiecezję, Polskę i Świat. Zachęcamy do wspólnego trwania na modlitwie, która transmitowana jest na Facebooku i YouTubie naszego Sanktuarium. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy na czwartkowe nabożeństwo (18.02) #Święty4Ever, które transmitowane będzie od godz. 21.15.

6. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. M.in. dzięki tym ofiarom możemy cieszyć się ciepłem w kościele, mimo srogiej zimy na zewnątrz. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.