IV Niedziela Wielkiego Postu - 14 III 2021 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Piątek (19.03) - Uroczystość św. Józefa, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Trwamy w Wielkim Poście - czasie pokutnego przygotowania do świąt paschalnych. Zachęcamy, aby skorzystać z sakramentu pokuty, który w naszym Sanktuarium sprawowany jest przez cały dzień.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.45, a Gorzkie Żale w każdą niedzielę również o godz. 17.45.

3. Na szlaku liturgii stacyjnej - na wzór tradycyjnej wielkopostnej praktyki modlitw w kościołach rzyskich, we wtorek zapraszamy do naszego sanktuarium. Przypada to na 16 dzień miesiąca, kiedy przeżywamy również Nabożeństwo Getsemani ze Św. Janem Pawłem II. Modlitwę rozpoczynamy od Mszy Świętej o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa będziemy się modlić przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II w intencjach składanych przez wszystkich pielgrzymów w naszym Sanktuarium. Modlitwie przewodniczył będzie ks. kardynał Stanisław Dziwisz.

4. W najbliższą sobotę w godzinach od 10 do 14 odbędzie się szkolenie wolontariuszy w Budynku Caritas. Zapraszamy młodzież szkół średnich i studencką, która chciałaby dołączyć do naszego wolontariatu. Szczegóły na stronie internetowej.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje, które odbędą się w dniach 21-23 marca (niedziela, poniedziałek, wtorek). Poprowadzi je ks. dr Andrzej Scąber, delegat Arcybiskupa ds. beatyfikacyjnych w naszej archidiecezji.

6. W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiara przeznaczona jest na działalność Caritas naszej archidiecezji.

7. Wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby dawać świadectwo swojej wiary i podjąć formację w ramach wspólnoty Rycerzy Kolumba, zachęcamy do dołączenia do powstającej przy naszym sanktuarium rady. Członkami Rycerzy Kolumba mogą zostać mężczyźni, którzy ukończyli 18 rok życia i są praktykującymi katolikami. Formacja oparta jest na zasadach miłosierdzia, jedności, braterstwa i patriotyzmu. Mężczyźni, którzy chcieliby dołączyć do powstającej wspólnoty, proszeni są o kontakt z ks. Ryszardem Kilanowiczem oraz za pośrednictwem adresu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

8. Duszpasterze Sanktuarium codziennie o 21.20 w Kaplicy Kapłańskiej modlą się o ustanie epidemii koronawirusa oraz udzielają błogosławieństwa z wysokości wieży Najświętszym Sakramentem o godz. 21.37, błogosławiąc Kraków, Archidiecezję, Polskę i Świat. Zachęcamy do wspólnego trwania na modlitwie, która transmitowana jest na Facebooku i YouTubie naszego Sanktuarium.

9. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.