V Niedziela Wielkiego Postu - 21 III 2021 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Czwartek (25.03) - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr Andrzej Scąber, delegat Arcybiskupa ds. beatyfikacyjnych w naszej archidiecezji. Nauki rekolekcyjne podczas każdej mszy świętej w niedzielę oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 20:00 w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy.

2. Ruch Światło-Życie naszej Archidiecezji zaprasza na 100. lecie urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Muskusa celebrowana będzie w środę o godz. 19.30 w górnym kościele.

3. Zachęcamy do udziału w “Duchowej adopcji dziecka poczętego”. Formularze są do zabrania przy wyjściu pod chórem, a złożyć je będzie można w Uroczystość Zwiastowania w najbliższy czwartek na każdej mszy świętej.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.45, a w najbliższy piątek Droga Krzyżowa z Całunem Turyńskim w górnym kościele, również o godz. 17.45, którą poprowadzi pan Krzysztof Sadło z Polskiego Centrum Syndologicznego.

5. Wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby dawać świadectwo swojej wiary i podjąć formację w ramach wspólnoty Rycerzy Kolumba, zachęcamy do dołączenia do powstającej przy naszym sanktuarium rady. Członkami Rycerzy Kolumba mogą zostać mężczyźni, którzy ukończyli 18 rok życia i są praktykującymi katolikami. Formacja oparta jest na zasadach miłosierdzia, jedności, braterstwa i patriotyzmu. Mężczyźni, którzy chcieliby dołączyć do powstającej wspólnoty, proszeni są o kontakt z ks. Ryszardem Kilanowiczem oraz za pośrednictwem adresu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ceremonia przyjęcia nowych członków Rycerzy Kolumba do powstającej rady lokalnej przy Sanktuarium świętego Jana Pawła II będzie miała miejsce w najbliższą sobotę (tj. 27 marca) po Mszy świętej wieczornej o godz. 17.45 w budynku Caritas.

6. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej, a uroczysta procesja rozpocznie się o godz. 12.30 przy wieży. Przewodniczył jej będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. Również tego dnia - jak 28go każdego miesiąca zapraszamy czcicieli św. Szarbela na godz. 17.00

7. W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiara przeznaczona jest na działalność Caritas naszej archidiecezji.

8. Duszpasterze Sanktuarium codziennie o 21.20 w Kaplicy Kapłańskiej modlą się o ustanie epidemii koronawirusa oraz udzielają błogosławieństwa z wysokości wieży Najświętszym Sakramentem o godz. 21.37, błogosławiąc Kraków, Archidiecezję, Polskę i Świat. Zachęcamy do wspólnego trwania na modlitwie, która transmitowana jest na Facebooku i YouTubie naszego Sanktuarium.

9. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.