Niedziela Palmowa - 28 III 2021 r.

1. W związku z wprowadzonymi przez władze państwowe zmianami, dotyczącymi zasad bezpieczeństwa wynikającymi z trwającej sytuacji epidemicznej, pragniemy poinformować, że od soboty, 27 marca w nabożeństwach w naszym Sanktuarium może uczestniczyć jednocześnie maksymalnie 180 osób. Niezmiennie na niedzielnych Mszach świętych oraz podczas uroczystości Wielkiego Tygodnia dostępny i nagłośniony będzie zarówno górny jak i dolny kościół wraz ze wszystkimi kaplicami. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości 1,5 metra. Dla wiernych dostępne są płyny dezynfekujące, do skorzystania z których zachęcamy.

2. Zachęcamy wszystkich, aby Święte Triduum Paschalne przeżyć w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź święta w naszym Sanktuarium od poniedziałku do środy według stałego harmonogramu, natomiast porządek godzin spowiedzi na czas Triduum znajdziemy na stronie internetowej.

3. Przeżywanie wydarzeń Wielkiego Tygodnia rozpoczniemy już w środę wieczorem Godziną Czytań o godz. 19.30. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę będziemy modlić się Godziną Czytań i Jutrznią rano o godz. 8.00. Natomiast Święte Triduum Paschalne zakończymy uroczystymi Nieszporami w Niedzielę Wielkanocną o godz. 17.45.

4. W Wielki Czwartek nie odprawia się Mszy świętych przed południem. Wieczorem tego dnia zapraszamy do naszego Sanktuarium na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tzw. Ciemnicy, gdzie będzie możliwość adoracji do godz. 22.00.

5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętych. O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa zapraszamy na Drogę Krzyżową. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego, gdzie będzie adoracja do godz. 24.00. Również tego dnia przypada 16. rocznica śmierci Jana Pawła II.

6. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa będzie możliwa od 7.30 do 19.30. Poświęcenie pokarmów odbędzie się przed wejściem do kościoła górnego o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu. W sobotę wieczorem zapraszamy na Liturgię Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Nabożeństwo rozpocznie się na placu przed Sanktuarium. Zachęcamy, aby na tę Liturgię przynieść ze sobą świece. Po Liturgii wyruszymy w procesji Rezurekcyjnej wokół Sanktuarium.

7. Uroczystym obchodom Świętego Triduum będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Będzie można w nich uczestniczyć także dzięki transmisjom na kanale YouTube i facebookowym profilu naszego Sanktuarium.

8. Ze względu na Triduum całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy NSPJ będzie trwała do środy włącznie i powróci w Niedzielę Wielkanocną.

9. Przy wyjściu pod chórem znajdują się skarbony, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

10. W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiara przeznaczona jest na działalność Caritas naszej archidiecezji.

11. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.