Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 4 IV 2021 r.

1. Przeżywamy radosny czas zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Wszystkim zaangażowanym w piękne przeżycie Triduum Paschalnego składamy serdeczne podziękowania. Księżom za posługę w konfesjonale, siostrom i panu kościelnemu za piękne dekoracje, panu organiście, kwartetowi i chórowi za śpiew, Służbie Liturgicznej, czytającym Słowo Boże i śpiewającym psalmy, klerykom oraz rycerzom Jana Pawła za pomoc i posługę liturgiczną. Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym w Świętym Triduum Paschalnym. Niech doświadczenie Chrystusa zmartwychwstałego pomaga w pogłębianiu naszej wiary.

2. Serdecznie zapraszamy na zakończenie obchodów Świętego Triduum Paschalnego podczas Nieszporów Chrzcielnych, dzisiaj o godz. 17.45.

3. Jutro – w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – Msze św. według porządku niedzielnego. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

4. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Przypominamy, że naszym Sanktuarium może uczestniczyć jednocześnie maksymalnie 180 osób. Na niedzielnych Mszach świętych dostępny i nagłośniony jest zarówno górny jak i dolny kościół wraz ze wszystkimi kaplicami. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości 1,5 metra.

6. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12.30.