18 Niedziela Zwykła

1.    Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.    Kalendarz liturgiczny:
•    w poniedziałek –wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona wszystkich kapłanów;
•    we wtorek – rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Większej (warto wspomnieć, że jedna z kaplic w naszym Sanktuarium poświęcona jest Matce Bożej Większej z Rzymu);
•    w środę – Święto Przemienienia Pańskiego;
•    w piątek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
•    w sobotę – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

3.    W tym tygodniu będziemy przeżywać I-czwartek miesiąca, w tym dniu na Mszach św. będziemy wypraszać nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4.    W środę wyrusza z Wawelu na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Krakowska – pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach.

5.    Zapraszamy do zwiedzania Muzeum Jana Pawła II oraz obejrzenia kopii Całunu Turyńskiego.

6.    Codziennie w naszym Sanktuarium:
•    Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św.
•    Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.15).
•    Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

7.    Msze św. w niedziele i w uroczystości odprawiane są w Górnym Kościele za wyjątkiem Mszy św. adresowanej do dzieci o godz. 11.00, która jak dotychczas odprawiana jest w Kościele Relikwii w dolnym Sanktuarium. Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie! W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

8.    Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.