Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 23 XI 2014

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny. 
2. Kalendarz liturgiczny:
• w dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika, a także wspomnienie św. Kolumbana, opata;
• w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy;
• we wtorek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;
3. Jeszcze przez tydzień modlimy się w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach miesięcznych podczas odmawiania Różańca świętego przed każdą Mszą św. wieczorną o godz. 16.30,  a za wypominanych w wypominkach rocznych w każdy 2-gi piątek miesiąca przez cały rok będzie odprawiana Msza św. o godz. 17.00 w intencji tych zmarłych oraz ofiarowana modlitwa różańcowa w tym dniu przed Mszą św. wieczorną o godz. 16.30. 
4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać I Niedzielę Adwentu, która rozpocznie Nowy Rok Liturgiczny i Okres Adwentu, przygotowujący nas do obchodów świąt Narodzenia naszego Zbawiciela. Także wtedy rozpocznie się Rok Życia Konsekrowanego. Uroczysta Msza św. inaugurująca to wydarzenie w przyszłą niedzielę o godz. 12.30.
5. Trwają Katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Bliższe informacje na banerach i na plakatach.  
6. Zapraszamy do zwiedzania Muzeum Jana Pawła II oraz obejrzenia kopii Całunu Turyńskiego.
7. Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.15).
• Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
8. Msze św. w niedziele i w uroczystości odprawiane są w Górnym Kościele za wyjątkiem Mszy św. adresowanej do dzieci o godz. 11.00, która jak dotychczas odprawiana jest w Kościele Relikwii w dolnym Sanktuarium. Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie! W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II 
„Nie lękajcie się!”
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.