Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy dzisiaj nowy Rok Liturgiczny i jednocześnie Okres Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Dziś również rozpoczyna się w całym Kościele Rok Życia Konsekrowanego, a w Kościele w Polsce nowy program duszpasterski: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. 

2. Kalendarz liturgiczny:
• w dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Andrzeja, Apostoła;
• we wtorek – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego;
• w środę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
• w czwartek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
• w sobotę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

3. Zapraszamy na Roraty, które będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 8.00.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I-czwartek, I-piątek i I-sobotę miesiąca. W I-czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W I-piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, na Mszy św. wieczornej odmówimy Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu, a w I-sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi, w tym dniu szczególne nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 12.00. 

5. W przyszła niedzielę Grupa u Jana Pawła zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 19.00. 

6. Trwają Katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Bliższe informacje na banerach i na plakatach.  

7. Zapraszamy do zwiedzania Muzeum Jana Pawła II oraz obejrzenia kopii Całunu Turyńskiego.

8. Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.15).
• Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

9. Msze św. w niedziele i w uroczystości odprawiane są w Górnym Kościele za wyjątkiem Mszy św. adresowanej do dzieci o godz. 11.00, która jak dotychczas odprawiana jest w Kościele Relikwii w dolnym Sanktuarium. Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie! W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.