II Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziś wieczorem Grupa u Jana Pawła zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 19.00.

2. Kalendarz liturgiczny:
• w dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
• w poniedziałek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny . Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00;
• we wtorek – wspomnienie św. Jana Diego;
• w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe;
• w sobotę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

3. Zapraszamy na Roraty, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 8.00.

4. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świecie Caritas.

5. Pragniemy poinformować, że zostały dodrukowane kalendarze na przyszły rok z pięknymi zdjęciami z naszego Sanktuarium. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na budowę Centrum Jana Pawła II. Kalendarze można nabyć w sklepiku.

6. W przyszłą niedziele wspólnota En Christo zaprasza wraz Księdzem Biskupem Grzegorzem Rysiem  na wspólną Msze św. i uwielbienie od godz. 18.00 do 20.00.

7. Trwają Katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Bliższe informacje na banerach i na plakatach.

8. Zapraszamy do zwiedzania Muzeum Jana Pawła II oraz obejrzenia kopii Całunu Turyńskiego.

9. Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.15).
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

10. Msze św. w niedziele i w uroczystości odprawiane są w Górnym Kościele za wyjątkiem Mszy św. adresowanej do dzieci o godz. 11.00, która jak dotychczas odprawiana jest w Kościele Relikwii w dolnym Sanktuarium. Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie! W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”
10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.