III Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy dzisiaj 3. Niedzielę Adwentu zwaną Gaudete. Wieczorem wspólnota En Christo zaprasza wraz z Ks. Biskupem Grzegorzem Rysiem na wspólną Mszę św. i uwielbienie od godz. 18.00 do godz. 20.00. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitwy o życie chrześcijańskie rodzin.

2. W kalendarzu liturgicznym dzisiaj przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;

3. Zapraszamy na Roraty, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 8.00. Od wtorku rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

4. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas.

5. Pragniemy poinformować, że zostały dodrukowane kalendarze na przyszły rok z pięknymi zdjęciami z naszego Sanktuarium. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na budowę Centrum Jana Pawła II. Kalendarze można nabyć w sklepiku.

6. W piątek zapraszamy na Mszę św. w intencji ludzi chorych, której przewodniczyć będzie ks. prałat Bogdan Kordula – Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Msza św. o godz. 17.00 będzie transmitowana przez TVP Kraków.

7. Trwają Katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Bliższe informacje na banerach i na plakatach.

8. Zapraszamy do zwiedzania Muzeum Jana Pawła II oraz obejrzenia kopii Całunu Turyńskiego.

9. Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.15).
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

10. Msze św. w niedziele i w uroczystości odprawiane są w Górnym Kościele za wyjątkiem Mszy św. adresowanej do dzieci o godz. 11.00, która jak dotychczas odprawiana jest w Kościele Relikwii w dolnym Sanktuarium. Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie! W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.