Sakrament małżeństwa

"Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta stanowią między sobą wewnętrzną wspólnotę życia i miłości, powstało z woli Stwórcy, który wyposażył je we własne prawa. Z natury jest ono nastawione na dobro współmałżonków, a także na zrodzenie i wychowanie potomstwa. Małżeństwo ochrzczonych zostało podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu" (KKK 1666).

Sakrament pokuty i pojednania

"Weźmijcie Ducha Świętego, którym grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane" (J 20,22-23) Tymi słowami pow swoim zmartwychwstaniu ustanowił Pan Jezus sakrament pokuty, udzielając Apostołom i ich prawomocnym następcom władzy odpuszczania grzechów. Wszystkie świadome, dobrowolne i ciężkie przekroczenia prawa Bożego muszą zatem być poddane władzy sędziowskiej ustanowionej przez samego Chrystusa w Kościele katolickim, czyli muszą być szczegółowo wyznane przed upoważnionym następcą Apostołów, to jest biskupem lub kapłanem.

Sakrament Chrztu św.

Chrzest jest pierwszym i najważniejszym sakramentem. Czyni nas przybranymi dziećmi Bożymi i włącza do wspólnoty Kościoła. O chrzest dla swoich dzieci w Sanktuarium proszą ci rodzice, którzy żyjąc w sakramentalnym związku, dają publicznie gwarancję, że będą dla potomstwa żywym przykładem życia według zasad wiary.