Wesprzyj budowę

Wizerunek Jana Pawła II na ceramice

Zgodnie z tradycją Kościół oddaje cześć błogosławionym i świętym, otaczając szacunkiem ich autentyczne relikwie oraz wizerunki. W wielu polskich domach jest obraz lub figurka przedstawiająca Papieża. Zwykle są to proste wizerunki większych lub mniejszych rozmiarów, niekiedy piękne obrazy malowane ręcznie, haftowane na płótnie lub jedwabiu.

Spośród licznych wizerunków ikonograficznych, które mają za zadanie uchwycić osobę Jana Pawła II, na uwagę zasługują podobizny Ojca Świętego ze złożonymi do modlitwy dłońmi lub w stroju pontyfikalnym.

"Okolicznościowy obraz ceramiczny" wyprodukowany w Opocznie przedstawia modlącego się Jana Pawła II z różańcem w dłoni, pochylonego nad książką. W tle widać piękne, błękitne niebo z białymi chmurami. Poniżej znajduje się wizerunek MB Częstochowskiej i słowa papieskiego zawierzenia Maryi: "TOTUS TUUS". Pod wizerunkiem Ojca Świętego umieszczono tekst: „Dziękuję za dar serca na budowę” w języku polskim, angielskim, włoskim i niemieckim oraz podpis ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Zapraszamy wszystkich i każdego z osobna do włączenia się w dzieło budowy Domu Jana Pawła II. Każdy Darczyńca, który w aktualnej siedzibie Centrum przy ul. Kanoniczej 18 zechce złożyć symboliczną ofiarę w wysokości 30 zł otrzyma pamiątkowy wizerunek Papieża Polaka.