"Kim jest człowiek z Całunu?" - ekspozycja kopii Całunu Turyńskiego

Jedyna taka ekspozycja w Polsce, przygotowana przez Zgromadzenie Księży Legionistów Chrystusa we współpracy z Fundacją „Othonia” oraz z krakowskim Centrum Jana Pawła II, prezentuje historię powstania Całunu Turyńskiego, najnowsze dowody naukowe na autentyczność płótna i jego zgodność z ewangelicznymi opisami Męki Chrystusa.

W ramach wystawy zwiedzający mają okazję obejrzenia m.in.

- pełnowymiarowej kopii Całunu;
- trójwymiarowej wizualizacji Człowieka, którego wizerunek widnieje na Płótnie;
- rzeźby "Prawdziwy Bóg, prawdziwy Człowiek, który żył pomiędzy nami" będącej odzwierciedleniem wizerunku z Całunu, autorstwa znanego włoskiego rzeźbiarza Luigiego E. Mattei

Dla grup liczących powyżej kilku osób istnieje możliwość oprowadzenia po wystawie i wysłuchania wykładu na temat Całunu. Możliwe jest również zaproszenie przewodników pracujących na wystawie do parafii, szkół itd. z prezentacją multimedialną poświęconą Całunowi.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa mieści się w budynku Instytutu Dialogu Międzykulturowego
(z prawej strony kościoła patrząc od strony wieży). Wejście do budynku obok sklepiku.

Ekspozycja jest dostępna codziennie (także w niedziele) w godz. 9.00-17.00

W każdą niedzielę na wystawie stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach św. odprawianych o 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30.

Kontakt i rezerwacje dla grup zorganizowanych: