Muzeum Jana Pawła II

Wystawa, zlokalizowana tymczasowo w budynku Instytutu Dialogu Międzykulturowego, obejmuje rzeczy osobiste św. Jana Pawła II (w tym wyposażenie pokoju arcybiskupiego z ul. Franciszkańskiej 3), a także bogatą kolekcję tzw. darów papieskich. Są to m.in. oficjalne prezenty ze spotkań z przywódcami z całego świata, pamiątki z pielgrzymek, przedmioty i szaty liturgiczne.

Ekspozycja wzbogacona została także o rzeźbę, grafikę i malarstwo współczesne inspirowane życiem i nauczaniem Jana Pawła II autorstwa Naniego Tedeschiego, Urszuli Rychlińskiej, Agaty Padoł-Ciechanowskiej, Teresy Śliwki-Moskal, Piotra Moskala, Bronisława Chromego, Gustawa Zemły i Krzysztofa Okonia.

Do wyjątkowych pamiątek należą: tron z dwóch ostatnich pielgrzymek papieskich do Ojczyzny, osobisty różaniec z nasion łzawicy ogrodowej, papieska zastawa stołowa, czerwone tabarro i kompletny strój chórowy.

Godziny otwarcia Muzeum: codziennie (także w niedzielę)  9.00-17.00

Rezerwacja telefoniczna dla grup - tel. 12 257 53 11

Ceny biletów:

Normalny: 7 zł

Ulgowy: 4 zł -  dzieci, studenci, doktoranci, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne, Karta Dużej Rodziny, Karta Polaka, pracownicy muzeów

Rodzinny: 15 zł  - 2 osoby dorosłe + max. 3 dzieci do 16. r.ż.
Grupowy - w cenie biletu ulgowego  (grupa pow. 15 osób) - istnieje możliwość oprowadzania z przewodnikiem dla grup (przewodnik w cenie 50 zł)

Osoby zakonne, klerycy, dzieci do lat 7 - wstęp darmowy

Miejsce: Budynek „Veritas” (na lewo od wejścia do Kościoła górnego).